top of page
  • Writer's pictureAwesome PR girls

Blogerzy, którzy promują zdrową żywność. Z kim warto współpracować?


Działania związane z influencer marketingiem (w które doskonale wpisuje się właśnie współpraca z blogerami) to jeden z większych trendów w marketingu internetowym ostatnich lat. Jego siła zdaje się nie słabnąć, podobnie jak reklamowa moc twarzy znanych z sieci. Segment marek związanych ze zdrową żywnością także może bardzo dużo zyskać dzięki dobrze zaprojektowanej współpracy z odpowiednim blogerem. Ryzyko jest jednak duże – do wyboru konkretnego influencera należy podejść ostrożnie. Z kim w tej branży warto współpracować? Oto polscy blogerzy, którzy promują zdrową żywność:


Blogerzy kulinarni z pazurem


Jadłonomia – Marta Dymek od lat zaraża swoich fanów do zakochania się w kuchni wegańskiej. Przedstawia ją jako zdrową i kolorową alternatywę dla tradycyjnej diety, promując ją różnorodnymi potrawami z różnych zakątków świata. Autorka Jadłonomii ma na swoim koncie kampanie reklamowe dla znanych marek, takie jak współpraca z firmą Primavika, ale i Federacją Polskich Banków Żywności, czy internetowymi magazynami związanymi ze zdrową kuchnią.


Mamałyga Daria Ładocha od kilku lat jest ambasadorką zdrowej kuchni. Zaczęła od bloga, z czasem występując w kampaniach reklamowych dla największych marek. Najbardziej rozpoznawalna jest oczywiście współpraca z Lidlem, jednak Mamałyga pojawiła się w kreacjach marki Apetina i wsparła kampanie społeczne takie jak „Żyj zdrowo”, „Marnując żywność, marnujesz planetę” czy „Pokochaj olej rzepakowy”.


Ervegan – Dietetyk i autor bloga Eryk Wałkowicz uznawany jest obecnie za jednego z największych liderów opinii w kwestii żywienia i kuchni wegańskiej. Na swoim koncie ma dużą kampanię reklamową promującą wodę mineralną ID’EAU oraz mniejsze współprace, na przykład z markami Lidl i Kupiec (głównie za pośrednictwem Instagrama) oraz Stowarzyszeniem Otwarte Klatki.

Blogerzy promujący zdrowy styl życia


Agnieszka Maciąg – Dziennikarka znana jest zarówno z sekcji kulinarnej w Dzień Dobry TVN, jak i własnego bloga, na którym pokazuje swoje podejście do życia. Była twarzą między innymi marki Sante i organicznych kosmetyków Clochee.


Aga ma smaka – Agnieszka Kopczyńska to autorka jednego z najbardziej poczytnych blogów związanych ze zdrowym stylem życia w Polsce. Prężnie działa także w social media, na których promuje zdrowe marki spożywcze. Swoim fanom prezentowała produkty takich marek jak: Plantafood, Primavika czy Purella Food.


Justdeliciousx – Justyna Połeć jest jednocześnie blogerką, instruktorką jogi i ambasadorką zdrowego stylu życia. Współpracuje z wieloma markami, które wpisują się w jej filozofię i sposób odżywiania. Na wspólne działania promocyjne zdecydowały się między innymi marki Dine Pyrg, Frosta, Women’s Best, a nawet Bakoma.

Doskonali demaskatorzy etykiet


Doktor Ania – Ania Makowska jest doktorem nauk farmaceutycznych, który szkoli się na dietetyka. To połączenie tworzy mieszankę wybuchową – na swoim blogu i w social media „tłumaczy” składy produktów żywnościowych reklamowanych jako zdrowe i demaskuje marketingowe sztuczki. W zakładce dotyczącej współpracy widnieje zastrzeżenie, że „zawsze pisze prawdę”.


Lifemanagerka – na blogu o zdrowym stylu życia i w internetowym programie „ZdrowoMania” Agnieszka Świetlik pisze też o składach produktów żywnościowych. Na celownik bierze popularne marki i ich wyroby reklamowane jako zdrowe. Współpracowała między innymi z Nałęczowianką, Home Kitchen Garden, a nawet… SSGW i Ministerstwem Zdrowia. Najcześciej są to artykuły sponsorowane na blogu Agnieszki.


Czytamy etykiety – Kamila Kwietniewska i Agnieszka Wałęka to entuzjastki zdrowego odżywiania, które za cel wzięły sobie edukację Polaków z zakresu czytania i analizowania etykiet produktów spożywczych. Pomimo restrykcyjnych kryteriów autorkom zdarza się współpraca komercyjna, szczególnie poprzez kanał na Instagramie. Na wspólną kampanię zdecydowała się na przykład marka Mutti.

Przed zdecydowaniem się na taką współpracę zawsze należy przygotować strategię i określić budżet kampanii. Aby ewentualne przyszłe negocjacje z wybranym blogerem były w ogóle możliwe, marka musi wyjść z konkretnym pomysłem i celem takich działań. Efektywna współpraca może przynieść wiele korzyści. To nie tylko poszerzenie grupy odbiorców i wywołanie zainteresowana produktami, ale przede wszystkim błyskawiczne wzbudzenie (słusznego!) zaufania, na którym właśnie budowane są internetowe wizerunki blogerów, promujących zdrową żywność.


Jeśli szukasz wsparcia przy kampanii z zakresu influencer marketingu po prostu napisz do nas: hello@awesomePRgirls.com. Wyślemy Ci krótki brief i zastanowimy się jak zaprojektować Twoją kampanię, aby dostarczyła oczekiwanych rezultatów.

587 views0 comments

Yorumlar


bottom of page